Barion Pixel

Halat.hu Télaponty Moby kupák beszámoló

December 4-én, vasárnap, egy derűs, ámde nagyon hideg időben rendeztük meg a Halat.hu Télaponty Moby Kupát.

Ez a verseny nem is egy volt, hanem kettő, hiszen az eredetileg óriási túljelentekzés miatt a nagy versenytó mellett a kis versenytóra is meghirdettünk egy pecát, és az érdeklődésre jellemző, hogy az is betelt egy napon belül. A lelkesedés azonban a közelgő rossz idő és hideg miatt az utolsó napokban érezhetően és valahol érthetően csökkent, ezért elvileg a teltháznál valamivel kevesebb fővel, viszont még így is szép számmal jelentek meg a horgászaink 4-én reggel. Az éjszaka azonban egy nagyon kellemetlen meglepetést tartogatott számunkra, mégpedig azt, hogy a légmozgás nélküli mínusz 9 fokban mindkét versenytó teljesen befagyott. Szombaton este még nyoma sem volt jégnek, a víz is 3 fokos volt, így teljesen biztosak voltunk benne mi is és a tó vezetése is hogy ha reggelre esetleg be is hártyásodik a felület, azt néhány kör motorcsónakázással villámgyorsan meg lehet szüntetni, illetve a kis tóban lehet vizet keringetni, ami meg is történt, de sajnos hiába. Sorsolás alatt már csónakáztak a tavakon, de hamar kiderült, hogy a nagy nevelőn a helyzet horgászat szempontjából reménytelen. A kis tavon végül meg lehetett oldani a jégtelenítést az egy órával elcsúsztatott kezdésig.

A Kis versenytó közvetlenül a kezdés előtt

A nagy tóról sok szempontot figyelembe véve végül egy az egyben áthelyeztük a szektorokat a Fekete tóra, ahol mindenki a kihúzott sorszámának megfelelő helyre ülhetett, és egy óra csúszással itt is megkezdődhetett végre a horgászat. Természetesen akinek nem felelt meg az átültetés a másik tóra, annak visszadtuk a nevezési díjat.

Közben úgy döntöttünk, hogy a csúsztatott kezdés ellenére nem tartjuk tovább a versenyt, hiszen már négy órakor sötét van. Ezért kiírás szerint kettőkor lefújtuk a versenyt, és kezdődhetett a mérlegelés...Sajnos kiderült, hogy a Fekete tavon a tó közepe felé volt helyük menekülni a halaknak elérhetetlen távolságba, mert alig-alig volt a szákokban zsákmány, ellenben a kis tavon a körülményekhez képest a fogás jónak is mondható.

A díjazás

Ennek a versenynek még az volt az érdekessége, hogy ez volt az utolsó az idén, és az éves versenysorozatunk is ezzel zárult így értelemszerűen. Matematikailag nem volt valószínű hogy az első három helyezett lecsúszik a dobogóról, de a helyezésekért még közöttük is csata volt.

Az egyedi serlegek és a Moby Dick által felajánlott területi jegyek

Az idei sorozatot, melybe a VIP kupa kivételével minden versenyünk beleszámított Oroszi Gábor nyerte Szabó Sándor és Csabai János előtt. Az erre az alkalomra gyártatott egyedi porcelán serlegeken kívül a Moby Dick jóvoltából 1-1 fél éves területi jegyet is kaptak a dobogósok! Gratulálunk!

Köszönjük mindenkinek aki megjelent ezen a szokásosnak egyáltalán nem nevezhető versenyen, és a többség szerencsére megőrizte a jókedvét végig. Az év közben felmerülő hibákból igyekszünk tanulni, és a jövőben minél nagyobb számban kiküszöbölni azokat.

A győztesek mosolya :)

Köszönjük hogy velünk voltatok egész évben! A 2017-es terveink már készen állnak, időpontokat leegyeztettünk, a kiírások hamarosan elérhetőek lesznek az oldalunkon.

írta: Balogh Laci

fotók: Doktorits András

halat.hu    2016/12/07
Családi verseny Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség Módra

Idén sokkal több versenyre terveztem eljutni mint az előző évben. Voltak köztük régi kedvelt rendezvények is, de volt két rendezvény amire már vágytam korábbi években is, de még nem jutottam el soha.
Vége a préri kupa selejtezőknek

Kialakult a továbbjutók teljes névsora és a nyereménylista is teljes! Aki nyert napijegyet vagy svédasztalos ebédet, az a kupont az étteremben átveheti.